At line 6 changed one line |
[Lista Euroopan Go ratingista puuttuvista turnauksista|PuuttuvatGorTurnaukset]. |
[Gor-turnausten seuranta|GorTurnaukset]. |
At line 8 changed one line |
[2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
[2015|Turnaukset2015] [2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
At line 18 removed one line |
|
At line 20 changed 46 lines |
!2014 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset |
|16.12.|Helsinki|[HGKCup]|Matti Siivola |[Tulokset|HGKCup2014_3Tulokset] |
|7.12.|Espoo|[PoGon Häröpalloturnaus|PogonHäröpalloturnaus] |Cay Blomqvist | [Tulokset | PogonHäröpalloturnausTulokset] |
|6.-7.12.|Helsinki|[SM-finaali|SMFinaali2014]|Juri Kuronen| [Tulokset|SMFinaali2014] |
|29.-30.11.|Oulu|[Oulun Mestaruus 2014|OulunMestaruus2014]|Janne Kössö ja Mikko Nevala|[Tulokset|OulunMestaruus2014Tulokset] |
|30.11.|Helsinki|[YliGo Open|YliGoOpen2014]| Olli Pulkkinen |[Tulokset|YliGoOpen2014Tulokset] |
|29.11.|Espoo|[Lastenturnaus 2014|NuortenSM2014]|Tang Weichu |[Tulokset|Lastenkisa2014Tulokset] |
|22.11.-23.11.| Turku| [TurunMestari2014] | Jaakko Virtanen | [Tulokset|TurunMestari2014] |
|11.11.|Helsinki|[HGKCup]|Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2014_2Tulokset] |
|8.11.2014| Turku| Tupariturnaus|Jesse Savo| [Tulokset|Tupariturnaus] |
|31.10.-2.11.|Helsinki|[SM-Sarja|SM-sarja2014]|Juri Kuronen|[Tulokset|SM-sarja2014] |
|25.-26.10.|Oulu|[Oulun Syksy 2014|OulunSyksy2014]|Mikko Nevala, Mika Niskala ja Henri Schmidt|[Tulokset|OulunSyksy2014Tulokset] |
|11.-12.10.|Helsinki|[SM II-karsinta|SMIIKarsinta2014]|Javier-Aleksi Savolainen|[Tulokset|SMIIKarsinta2014Tulokset] |
|4.-5.10.|Helsinki|[Helsinki Casual|HelsinkiCasual2014]|Mikko Siukola |[Tulokset|HelsinkiCasual2014Tulokset] |
|30.9.|Helsinki|[HGKCup]|Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2014_1Tulokset] |
|18.-20.9.|Soul, Korea|[9th Korea Prime Minister Cup|http://www.wbaduk.com/event/premier/index.asp?tab_div=5] |Taewoong Wei, Korea| [Tulokset|http://www.wbaduk.com/event/premier/index.asp?tab_div=3] |
| 10.9.-10.12.2014 | Helsinki | [Kaisla-liiga|KaislaLiiga2014] |Anttoni Maula| [Tulokset|KaislaLiiga2014Tulokset] |
| 6.-7.9.2014 | Turku | [SM I-karsinta|SMIKarsinta2014] |Matti Siivola| [Tulokset|http://koti.kapsi.fi/jnikula/smi2014/smi2014.html] |
| 21.-22.8.2014 | Petroskoi, Venäjä | [Venäjän avoin yliopistojoukkueiden mestaruus|http://www.suomigo.net/wiki/Ven%C3%A4j%C3%A4nOpiskelijamestaruus2014] |SPb SPbNIUITMO| [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T140820A] |
| 16.-17.8.2014 | Espoo | [Naisten Suomen Mestaruus|NSM 2014] |Suvi Rovio| [Tulokset|NSM2014tulokset] |
| 27.7.-9.8.2014 | Sibiu, Romania | [Euroopan go-kongressi|http://egc2014.com/] |Fan Hui| [Tulokset|http://egc2014.com/results/], [Suomalaiset lähtijät|EGC2014Suomalaiset] |
| 19.7.2014 | Luukki, Espoo | [NGA Kesäleiriturnaus|NGAKesäleiri2014Turnaus] |Juuso Nyyssönen| [Tulokset|NGAKesäleiri2014TurnausTulokset] |
| 5.-6.7.2014 | Oulu | [Oulun kesä|Oulun kesä 2014] | Janne Kössö | [Tulokset|OulunKesä2014Tulokset] |
| 3.-10.7.2014 | Korea, Gyeongju | [WAGC|http://ranka.intergofed.org/?p=11032] |Yi-Tien Chan, Prodi 13.!| [Tulokset|http://ranka.intergofed.org/?page_id=10900] |
| 14.-15.6.2014 | Helsinki | [IronMan2014] |Tuomas Hella| [Tulokset|IronMan2014Tulokset] |
| 7.-9.6.2014 | Hampuri | [Kido Cup|http://www.kidocup.com/en/] |Cristian Pop| [Tulokset|http://www.dgob.de/yabbse/index.php?topic=5144.40] |
|28.5.-1.6.|Amsterdam| [Amsterdam International 2014|http://goinamsterdam.nl/tournaments/amsterdam/] |Main: Ali Jabarin, Rapid: Juri Kuronen, Blitz: Cornel Burzo|[Suomalaiset lähtijät|Amsterdam2014SuomalaisetLähtijät], [Main|http://goinamsterdam.nl/tournaments/amsterdam/history/asd2014.html], \\[Batavia blitz|http://goinamsterdam.nl/archief/big-batavia-blitz-burzo-best/] |
|27.5.-3.6.|Helsinki|[Mitani Tetsuyan vierailu|MitaniTetsuyaSuomessa2014]| | |
|17-18.5.|Székesfehérvár, Unkari|[2nd Kagawa Cup]| Surma Mateusz|[Tulokset|http://www.goszovetseg.hu/?page=competition&mode=readid&compid=512] |
| 17.5.2014 | Oulu | [Pakko Tappaa 2014|PakkoTappaa2014] | | |
|24.9.-toukokuu 2014 |IGS|[4. Joukkue-EM League A|Joukkue-EM 2013-2014]| Liigan voittaja: Ukraina, Finaalin voittaja: Venäjä |[Liigan lopputulokset|http://pandanet-igs.com/communities/euroteamchamps/draw/26]\\[Finaalin lopputulokset|http://www.egc2014.com/rezultate/panda.txt] |
| 3.-4.5.2014 | Helsinki | [JaakkoMunkki2014] |Tuomas Hella| [Tulokset|JaakkoMunkki2014Tulokset] |
| 3.-4.5.2014 | Helsinki | [EPGC2014] |Svetlana Shiksina & Ilja Shiksin| [Tulokset|EPGC2014Tulokset] |
| 19.4.2014 | Turku | [Komiata2014] | Tero Säntti | [Tulokset|Komiata2014] |
| 18.-20.4.2014 | Bergen | [PM|http://bergengo.net/turneringer/nordic-championship-2014-2/] |Yaqi Fu| [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T140418A&pin=16962154] |
| 3.4.2014 | Turku | [Ässäpari2014] | Tero Säntti | [Tulokset|Ässäpari2014Tulokset] |
| 29.-30.3. |Helsinki|[Joukkue-SM|Joukkue-SM2014]|YliGo| [Tulokset|Joukkue-SM2014Tulokset] |
| 22.-23.3. | Tampere|[Kani6|Kani62014]|Fredrik Blomback| [Tulokset|Kani62014Tulokset] |
|17.3.-20.5.|Helsinki| [YliGo Cup|YliGo Cup 2014] | Juuso Nyyssönen |[Turnauskaavio|YliGo Cup 2014 Turnauskaavio] |
| 7.-16.3. | KGS|[YliGon pikapelihaaste|Pikapelihaaste2014]|Joonas Ylönen, Footman| [Tulokset|Pikapelihaaste2014] |
| 22.-23.2. | Oulu|[Lumivyöry 2014|Lumivyöry2014]|Antti Törmänen| [Tulokset|Avalanche2014Tulokset] |
|1.-2.2.|Helsinki, Vantaa| [Helsingin mestaruus|Helsingin mestaruus2014] |Juri Kuronen | [Tulokset|HelsinginMestaruus2014Tulokset] |
| 23.1.-13.2. |WBaduk-server|[WBaduk European Top 8 Champions League|http://www.wbaduk.com/event/european/intro.asp]|Ilya Shiksin, Antti kuudes!| [Tulokset|http://www.wbaduk.com/event/european/tables.asp] |
| 11.-12.1. | Madrid|[Kisei 2014 finaali & sivuturnaus|http://www.clubgomadrid.org/activities/2014_kisei_en.php]|Pavol Lisy| [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T140111D] |
| 3.-6.1. | Espoo|[Takapotku Open 2014|Takapotku2014]|Juri Kuronen| [Tulokset|Takapotku2014Tulokset] |
!2016 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma ||Voittaja ||Tulokset |
| 26.-27.11. | Turku | [Turun Mestari 2016] | Jesse Savo | [Tulokset | Turun Mestari 2016] |
| 19.-23.11| [Commentary by Tormanen | http://www.usgo.org/news/2016/11/deep-zen-go-to-take-on-legendary-cho-chikun-9p-in-3-game-match/] | Cho Chikun 9p vs. [ Deep Zen Go | http://senseis.xmp.net/?ZenGoProgram] | Cho Chikun| 2-1 |
|5.-6.11. | Helsinki | [Helsinki Casual|HelsinkiCasual2016] | Henry Hemming, Pekka Lajunen ja Anttoni Maula | [Tulokset|HelsinkiCasual2016Tulokset] |
| 15.10. | Turku | TM-karsinta |Tuukka Muroke, jatkoon myös Aapo Niitamo ja Pekka Rantala | [Tulokset|TM-karsinta 2016] |
|8.-9.10. | Helsinki | [SM2-karsinta|SM-II-karsinta2016] | Vesa Laatikainen, jatkoon myös Jesse Savo ja Mikko Siukola | [Tulokset|SMIIKarsinta2016Tulokset] |
|1.-2.10.| Pietari | [Cup Korea Consul General|https://gofederation.ru/tournaments/340799302] | | |
|10.-11.9.| Turku | [SM-1 karsinta 2016] | Antti Holappa | [Tulokset|SM-I-2016karsintaTulokset] |
| 5.-7.9. |Buan, Etelä-Korea | [The 11th Korea Prime Minister Cup|http://kpmc.kbaduk.or.kr/eng/player/player_list.asp] | Rundong Yang, CHN | [Tulokset|http://kpmc.kbaduk.or.kr/eng/result/gameTable.asp] |
|27.-28.8.|Helsinki|[Naisten SM|NaistenSM2016]| Johanna Tuominen | [Tulokset|NaistenSM2016/NSM2016c_StandingsR3.html] |
|27.-28.8.|Helsinki|[Jaakko Munkki turnaus|JaakkoMunkki2016]| Tuomas Hella| [Tulokset|JaakkoMunkki2016Tulokset] |
|21.8.|Tallinna|[Tallinn 2016|Tallinn2016]|Alo Joekalda |[EGD|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160821A] |
|22.7.-7.8. |Pietari | [EGC|http://egc2016.ru]| Ilja Shikshin ym.| [Events and results|http://egc2016.ru/en/congress/events] |
|30.7.|Lahti|[Kylmä Kivi 2016|KylmäKivi2016]|Markku Jantunen|[Tulokset|KylmäKivi2016Tulokset] |
|16.7.2016|Tampere|[Tampereen Kesä 2016|TampereenKesä2016]|Markku Jantunen, Yang Bingheng|[Tulokset|TampereenKesä2016Tulokset] |
|9.7.2016|Turku|[Komiata 2016]|Jesse Savo|[Tulokset|komiata 2016] |
|17.-19.6.|[GoRatingServer.appspot.com|http://goratingserver.appspot.com/]| [Beta turnaus] | Antti "JudgementalForestOpossum" Törmänen | [Tulokset|http://www.suomigo.net/wiki/BetaTurnaus%20tulokset] |
|14.3.-12.6.|Helsinki| [YliGo Cup 2016] | Juuso Nyyssönen | [Tulokset|YliGo Cup 2016 Turnauskaavio] |
|3.-10.6.|Wuxi, Kiina | [Amatöörien MM-kisat |http://www.ranka.intergofed.org/?p=13731] | Baoxiang Bai, Kiina | [Tulokset|http://www.ranka.intergofed.org/?page_id=13885] |
| 4.-5.6 | Lappajärvi | [Kaunis go-ilta|] | Petri Haustola | |
| 21.-22.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö|YlakaupunginYo2016] | Shenji Zhou | [Tulokset|YlakaupunginYo2016Tulokset] |
|21.-22.5.|Tarto,Viro| [Tartu Spring 2016|https://estoniango.wordpress.com/tartu-spring-2016/] | Ivan Versinin|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160521D] |
|14.5.-15.5. | Turku | [Joukkue-SM|Joukkue-SM2016]| YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella, Olli Hella) | [JoukkueSM2016Tulokset] |
|29.9.2015-10.5.2016|IGS server|[Joukkue-EM|Joukkue-EM 2015-2016]| EM | |
|6.5.-8.5. | Tukholma | [Svenska Mästerskapen (open)|http://stockholm.goforbundet.se/SM2016] | Fredrik Blomback | [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160506F&pin=13937946] |
|4.5.|Helsinki | [YliGon sauna-cup|YliGoSaunaCup2016] | Tasa-alku: Juri Kuronen, tasoitus: Simeoni Kangasmaa & Veeti Haapsamo | [Tulokset|YliGoSaunaCup2016Tulokset] |
|23.-24.4.|Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2016] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2016Tulokset] |
|25.-27.3.|Tukholma|[Pohjoismaiden Mestaruuskisat|http://stockholm.goforbundet.se/NM2016]|Jesse Savo|[Tulokset|http://www.suomigo.net/attach/Turnaukset/NM2016-results.pdf] |
|22.-24.3.|Palic, Serbia|[Nuorten EM|http://www.eygc2016.rs]|U12: Ioan Alexandru Arsinoaia, U16: Vjacheslav Kajmin, U20: Grigorij Fionin|[Tulokset|http://eygc2016.rs/results-eygc2016-u12/] |
|19.-20.3.|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2016]| Shenji Zhou |[Kani62016Tulokset] |
|9.-15.3.|Seoul/[YouTube|https://www.youtube.com/c/DeepmindAI]|[AlphaGo vs. Lee Sedol 9p|https://googleblog.blogspot.fi/2016/01/alphago-machine-learning-game-go.html]| AlphaGo| 4-1 |
|11.-13.3. |[Go Quest|http://wars.fm/go9#game/] |[YliGon pikapelihaaste 2016] |- |[Tulokset|http://laire.fi/haaste/] |
|22.-26.2.|Tokio|[Student Go Oza|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm#about] | Ozeki Minoru | [Tulokset|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm] |
|16.2|Helsinki|[HGKCup]| Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2016_1Tulokset] | |
| 15.2.2016 | Turku | [Ässäpari2016] | Tuomo komulainen | [Tulokset|Ässäpari2016Tulokset] |
|6.-7.2.|Helsinki|[Helsinki Open|HelsinkiOpen2016] | Juri Kuronen | [Tulokset|http://koti.kapsi.fi/jnikula/helsinkiopen2016/helopen2016.html] |
|9.-10.1.|Vantaa|[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2016]|Juri Kuronen|[HelsinginMestaruus2016Tulokset] |
|
|
|