At line 6 changed one line |
[GOR|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html] tulosten [lähetysohjeet EGF:n sivuilla|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/format.html]. [Lista Euroopan Go ratingista puuttuvista turnauksista|PuuttuvatGorTurnaukset]. |
[Gor-turnausten seuranta|GorTurnaukset]. |
At line 8 changed one line |
|
[2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
At line 18 removed one line |
|
At line 20 changed 57 lines |
!2010 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset||Kuvia |
| 15.-16.1. | Espoo | [SM-Finaali 2010|SMFinaali2010] | Antti Törmänen | [Tulokset ja pelikirjaukset|SMFinaali2010] | |
| 28.-31.12. | Lontoo | [London Open Go Congress|http://www.britgo.org/tournaments/2010/logc/] | Pääturnaus: Antti Törmänen \\ Pari-go: Guo Juan ja Ian Davis \\ Salama-go: Jukka Jylänki | [Tulokset, sekä kuvia ja ykköslaudan pelit|http://www.britgo.org/results/2010/london.html] | |
|18.-19.12. | Lille, Ranska| [Le Tournoi de Lille 2010|http://lillego.jeudego.org/news.php?id=500] | Dai Junfu (OGP:n Su Yang 3. sija)| [Tulokset|http://lillego.jeudego.org/tournoi2010.html] | |
|10.-12.12. | Vantaa | [SM-sarja|SM-sarja2010] | Antti Törmänen | [SM-sarja2010Tulokset] | |
|11.-12.12.| Oulu| [Oulun Mestaruus 2010]| Janne kössö | [Oulun Mestaruus 2010] | |
|5.12. | Otaniemi, Espoo | [PoGon Itsenäisyysbonus|PoGonItsenäisyysbonus] | ? | ? | |
|4.-5.12. | Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2010] | Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2010Tulokset] | |
|1.-10.12. | IGS Pandanet | [Student Oza-karsinnat|http://igooza.nikkei.co.jp/students/9th/index-we.htm] | ? | ? | |
|30.11.|Helsinki|[HGK|HelsinginGoKerho]-[YliGo] -[ottelu|Turnausesimerkkejä]|[HGK|HelsinginGoKerho] | 5-3 |
|27.-28.11.|Tampere|[Kani6|Kani6 2010]|Su Yang|[Tulokset|Kani6 2010 Tulokset]|[Törmäsen blogissa 3 kpl|http://gooften.net/2010/11/aftermath-of-rabbity-six-preparing-for-kac-part-one/] |
|9.11.|Helsinki|[HGK|HelsinginGoKerho]-[Dango] -[ottelu|Turnausesimerkkejä]|[HGK|HelsinginGoKerho] | 3½-2½ |
| 6.-7.11.| Tampere | Lokakuun Metsästys 2010 | Eemi Korkka, Ville, Lehtola, Aleksi Sillanpää| [Tuloksia|LokakuunMetsästys2010Tuloksia] | |
| 30.-31.10. | Oulu | [Älypelit 2010|Älypelit2010] | Antti Törmänen |[Tulokset|Älypelit2010Tulokset] | |
| 21.-27.10. | Changwon, Korea | [The 5th Korea Prime Minister Cup|http://www.kpmc.or.kr/] |Lee, Korea | [Euro-versio|http://kamyszyn.go.art.pl/kpmc2010] | |
| 16.-17.10. | Tokio, Japani | [Pari-gon MM-kisat|http://www.pairgo.or.jp/amateur/index_e.htm] | Korea | [Tulokset|http://www.pairgo.or.jp/amateur/21st/players/results_e.htm] |[Blogi|http://suomigo.blogspot.com/2010_10_01_archive.html] |
| 2.-3.10. | Helsinki | [SM II-karsinta|SMIIKarsinta2010] | Juri Kuronen | [Tulokset|SMIIKarsinta2010Tulokset]| |
| 26.9. | Turku | [Turun Mestari -karsinta|TurunMestari2010] | Aapo Niitamo| [Tulokset|TurunMestari2010Tulokset] |
| 18.-19.9. | Helsinki | [Helsinki Casual|HelsinkiCasual2010] | Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|HelsinkiCasual2010Tulokset] | |
| 10.-12.9. | Darmstadt, Saksa | [Opiskelijoiden EM|http://esgc2010.digoc.de/] | Matthias Terwey | [Tulokset|http://esgc2010.digoc.de/] | |
| 11.-12.9.|Lappajärvi |[Meteoriitti Open |Meteoriitti Open 2010]| Eero Louramo | |
| 4.-5.9. | Tampere | [SM I-karsinta|SM I -karsinta 2010] | Lauri Paatero | [Tulokset|SM I 2010 Tulokset] | |
| 28.-29.8.|Lappajärvi |[Naisten SM|NaistenSM2010]| Suvi Rovio |[NaistenSM2010Tulokset]| |
| 28.8. | Helsinki | [Suomi-Kiina-Ystavyysottelu2010] | | | |
| 24.7.-7.8. | Tampere |[Euroopan Go-kongressi|http://egc2010.fi] ([suomeksi|Kongressi2010])| EGC | [Tuloksia|http://www.egc2010.fi/results.php] ([suomalaisia|EGC2010Suomituloksia])|[Kuvia|EGCkuvapankki] |
| 16.-18.7| Saint-Petersburg | [Pietari PGEC 2010|Pietari PGEC 2010]| Ilja Shikshin|[Tulokset|http://europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T100717B]| |
| 17.-18.7.|Espoo | [Parigon SM-kisat 2010|PariGoSM2010] | Sari & Vesa | [Tulokset|PariGoSM2010]| |
| 9.-11.7. | Oulu | [Oulun Kesä|OulunKesä2010] | Antti Törmänen| [Tulokset|OulunKesä2010Tulokset] | |
|15.4.- 9.7.| Tampere |[TampereenmestaruusCup2010]|Markku Jantunen|[Tulokset|TuloksetTampereenMestaruusCup2010]| |
|15.6.| Helsinki| 9*9 turnaus | Matti Siivola | | |
| 19.-20.6. | Turku | [Turun Monni|TurunMonni2010] | Miika Nikula | [Tulokset|Monni2010Tulokset] | |
| 18.6. | Espoo | [Sello kyudan -parigoturnaus|http://www.suomigo.net/wiki/PoGo#section-PoGo-SelloKyudanParigoturnaus18.6.] | Jouko Kelomäki ja Feng Huang | [Tulosraportti|http://www.suomigo.net/wiki/PoGo#section-PoGo-SelloKyudanParigoturnaus18.6.] | |
|15.6.| Helsinki| 13*13 turnaus | Lauri Paatero | | |
| 24.-31.5. | Hangzhou | [WAGC|http://www.nihonkiin.or.jp/amakisen/worldama/31/e/contestants.html] | Song Hongsuk | [Tulostaulu|http://canoalain.free.fr/WAGC2010/Resultats/WAGC2010.html] | [Ranka|http://ranka.intergofed.org/], [AGA E-journal|http://www.usgo.org/news/category/world-amateur-go-championships-wagc/] |
| 9.2.-5.6. | Helsinki | [YliGo Cup|YliGo Cup 2010] | Mikko Siukola | [Turnauskaavio|YliGo Cup 2010 Turnauskaavio] | |
| 29.5.| Helsinki | [YliGon pikapeliyö|YliGoPikapeliYö2010 ] | Miika Nikula | [Tulokset|YliGoPikapeliYö2010] | |
| 22.-24.5. | Hampuri | Hamburger Affensprung 2010 | Hwang In-seong | [Tulokset|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=10deaffe.txt&mode=cml] | |
| 22.5.-23.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö 2010 | YläkaupunginYö2010] | Juuso Nyyssönen | [Tulokset|YläkaupunginYö2010Tulokset] | |
| 22.5. | Turku | Komiata Invitational |Joonas Tyystjärvi|[Tulokset|Komiata2010Tulokset] | |
|22.5.| Tallinna | [Tallinna2010|Tallinn2010]|Olli Lounela|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T100522A] |
| 23.-25.4.| Pietari | [Pari-Go EM|http://go-federation.spb.ru/?page_id=451] |Kovaleva-Surin | [Tulokset|http://go-federation.spb.ru/?page_id=534] | |
| 17.4.-18.4. | Espoo | [Joukkue-SM2010] |OGP|[Tulokset|JoukkueSM2010Tulokset] | |
| 10. 4. | Turku | [Conklaavi 2010|Conklaavi2010] |Tero Säntti|[Tulokset|Conklaavi2010Tulokset]| |
| 3.-5.4.| Pariisi |[Pandanet European Go Cup Pariisi 2010|http://paris2010.jeudego.org/] |Dai Junfu | [Tulokset|http://www.eurogotv.com/tournament/paris2010/results.htm] | |
| 2.-4.4.| Oslo | Nordic Championship | Martin Li | [Tulokset|http://goinorge.no/NC2010.TXT] | |
|27.-28.3.| Oulu |[OulunKevät2010]| Su Yang| [Tulokset|OulunKevät2010Tulokset] | |
| 27.-28.3.| Tampere | [TähtisilmäOpen2010]| Markku Jantunen, Oiva Moisio | [Tulokset|TähtisilmäOpen2010Tulokset] | |
| 13.-14.3.| Helsinki | [29. Jaakko Munkin muistoturnaus|Jaakko Munkin Muistoturnaus 2010] | Vesa Laatikainen| [Tulokset|JaakkoMunkki2010Tulokset] | |
| 27.-28.2. | Bonn, Saksa | [Bonner Go-Turnier|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/turnier.php] | Bernd Radmacher | [Tulokset|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/tabelle.php?year=2010] | |
| 27.2. | Espoo, Otaniemi| [PogonKevätbonus2010] | Antti Holappa | | |
| 25.2. | Turku| [Ässäpari 2010] (arvontago)| Jouni Valkonen | [Tulokset|Ässäpari 2010] | |
| 6.-7.2. | Helsinki | [Takapotku Open|Takapotku2010] | Antti Törmänen | [Tulokset|Takapotku2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Javier-Aleksi Savolainen|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruuden sivuturnaus|HelsinginMestaruus2010]|Jouko Kelomäki|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin juniorimestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Pekka Lukkari|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
|
!2015 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset |
|25.7.| Lahti |[Kylmä Kivi|KylmäKivi2015]|Olli Pulkkinen|[Tulokset|KylmäKivi2015Tulokset] |
|23.7.| Espoo, Luukki| [NGA Kesäleiriturnaus 2015|NGAKesäleiri2015Turnaus]|Juuso Nyyssönen|[Tulokset|NGAKesäleiri2015TurnausTulokset] |
|4.7.| Tampere | [Pari Go:n SM-kisat| PariGoSM2015]| Sari Kohonen & Vesa Laatikainen | [Tulokset|PariGoSM2015Tulokset] |
|30.-31.5.|Helsinki|[Joukkue-SM|JoukkueSM2015]|YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella ja Olli Hella)|[Tulokset|JoukkueSM2015Tulokset] |
|19.9.2014-19.5.2015|IGS| [Joukkue-EM 2014-2015 A-liiga|Joukkue-EM 2014-2015]| Tšekki, Ranska, Romania ja Ukraina (jatkavat finaalipeleihin), Suomi hienosti seitsemäs! |[Tulospalvelu|http://pandanet-igs.com/communities/euroteamchamps/draw/38] |
|15.-18.5.|Moskova, Venäjä|[Pari-gon EM|http://epgc2015.ru/en/]|Ilya Shikshin ja Svetlana Shikshina| [Tulokset|http://epgc2015.ru/en/rezultaty/] |
|13.5.|Helsinki|[YliGon joukkuebonus|YliGon Joukkuebonus 2015]| Viikin hevosvoimat (Juri Kuronen, Johannes Laire ja Anttoni Maula)|[Tulokset|YliGonJoukkuebonus2015Tulokset] |
|12.5.|Helsinki|[HGKCup]|Pekka Lajunen |[Tulokset|HGKCup2015_4Tulokset] |
|1.5.-3.5.|Lappajärvi|[Kraatteri|Kraatteri2015]| Henry Hemming|[Tulokset|Kraatteri2015] |
|25.-26.4.|Oslo|[Oslo Open|http://foreninger.uio.no/go/turnering_en.php]|Pål Sannes|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T150425G&pin=16013129] |
|25.4.|Turku| [Komiata 2015]| Jaakko Virtanen | [Tulokset|Komiata 2015] |
|18.-19.4.|Helsinki|[Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2015]|Juuso Nyyssönen |[Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2015Tulokset] |
|11.-12.4.|Oulu|[OulunKevät2015]|Janne Kössö |[Tulokset|OulunKevät2015Tulokset] |
|7.4.|Helsinki|[HGKCup]|Aleksi Savolainen |[Tulokset|HGKCup2015_3Tulokset] |
|3.-5.4.|Turku|[Pohjoismaiden Mestaruus|PohjoismaidenMestaruus2015]|Tuomas Hella|[Tulokset|TuloksetPM2015] |
|27.-29.3. |Shrewsbury| [British Go Congress|http://www.britgo.org/node/5131] |Junnan Jiang| [Tulokset|http://www.britgo.org/results/2015/british] |
|27.-29.3. |KGS go server| [YliGon pikapelihaaste|Pikapelihaaste_2015] |Jesse "[Keinonen|https://www.gokgs.com/gameArchives.jsp?user=keinonen]" Savo| [Tulokset|Pikapelihaaste_2015] |
|20.3. |Otaniemi | [PoGon Kevätbonus|PogoBonus2015] |Vesa Laatikainen| [Tulokset|PogoKevätBonus2015Tulokset] |
|16.3.-11.5.|Helsinki| [YliGo Cup|YliGo Cup 2015]| Juuso Nyyssönen |[Tulospalvelu|YliGo Cup 2015 Turnauskaavio] |
|14.-15.3|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2015]|Jesse Savo|[Tulokset|Kani62015Tulokset] |
|12.-15.3|Zandvoort, Alankomaat|[Nuorten EM|http://www.eygc2015.eu/]|Denis Dobranis (U12), Vjacheslav Kajmin (U16), Pavol Lisy (U20)| [Tulokset|http://www.eygc2015.eu/results] |
|3.3.|Helsinki|[HGKCup]|Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2015_2Tulokset] |
|12.2.|Turku|[Ässäpari2015]|Niko Ekilä|[Ässäpari2015Tulokset] |
|7.-8.2.|Dublin, Irlanti|[Irish Go Congress/Confucius Cup|http://www.irish-go.org/2015-irish-go-chinese-chess-congress/] |Young-Sam Kim | [Tulokset|http://www.irish-go.org/2015-irish-confucius-cup-report/] |
|31.1.|Syöte, Pudasjärvi|Oulun Mestaruus 2014 Finaali|Janne Kössö|[Tulokset|OulunMestaruus2014Tulokset] |
|27.1.|Helsinki|[HGKCup]|Matti Siivola |[Tulokset|HGKCup2015_1Tulokset] |
|17.1.-18.1.|Tukholma, Ruotsi|[Jusandan|http://stockholm.goforbundet.se/node/16]| Yaqi Fu| [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T150117C] |
|-13.1|Tampere| [Tampereen mestaruus cup | TampereenmestaruusCup2014]| Teemu Rovio | [Tulospalvelu|TampereenmestaruusCup2014Tulokset] |
|10.-11.1.| Vantaa| [Helsingin mestaruus|Helsingin mestaruus2015] |Juri Kuronen | [Tulokset|HelsinginMestaruus2015Tulokset] |
|
|
|
|
|