At line 6 changed one line |
[GOR|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html] tulosten [lähetysohjeet EGF:n sivuilla|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/format.html]. [Lista Euroopan Go ratingista puuttuvista turnauksista|PuuttuvatGorTurnaukset]. |
[Gor-turnausten seuranta|GorTurnaukset]. |
At line 8 changed 2 lines |
|
[2008|Turnaukset2008] [2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] [2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] |
[2015|Turnaukset2015] [2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
[2009|Turnaukset2009] [2008|Turnaukset2008] [2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] [2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] |
At line 18 removed one line |
|
At line 20 changed 19 lines |
!2010 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset||Kuvia |
| 22.5.-23.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö 2010 | YläkaupunginYö2010] | Juuso Nyyssönen | [Tulokset|YläkaupunginYö2010Tulokset] | |
| 22.5. | Turku | Komiata Invitational |Joonas Tyystjärvi|[Tulokset|Komiata2010Tulokset] | |
| 23.-25.4.| Pietari | [Pari-Go EM|http://go-federation.spb.ru/?page_id=451] |Kovaleva-Surin | [Tulokset|http://go-federation.spb.ru/?page_id=534] | |
| 17.4.-18.4. | Espoo | [Joukkue-SM2010] |OGP|[Tulokset|JoukkueSM2010Tulokset] | |
| 10. 4. | Turku | [Conklaavi 2010|Conklaavi2010] |Tero Säntti|[Tulokset|Conklaavi2010Tulokset]| |
| 3.-5.4.| Pariisi |[Pandanet European Go Cup Pariisi 2010|http://paris2010.jeudego.org/] |Dai Junfu | [Tulokset|http://www.eurogotv.com/tournament/paris2010/results.htm] | |
| 2.-4.4.| Oslo | Nordic Championship | Martin Li | [Tulokset|http://goinorge.no/NC2010.TXT] | |
|27.-28.3.| Oulu |[OulunKevät2010]| Su Yang| [Tulokset|OulunKevät2010Tulokset] | |
| 27.-28.3.| Tampere | [TähtisilmäOpen2010]| Markku Jantunen, Oiva Moisio | [Tulokset|TähtisilmäOpen2010Tulokset] | |
| 13.-14.3.| Helsinki | [29. Jaakko Munkin muistoturnaus|Jaakko Munkin Muistoturnaus 2010] | Vesa Laatikainen| [Tulokset|JaakkoMunkki2010Tulokset] | |
| 27.-28.2. | Bonn, Saksa | [Bonner Go-Turnier|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/turnier.php] | Bernd Radmacher | [Tulokset|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/tabelle.php?year=2010] | |
| 27.2. | Espoo, Otaniemi| [PogonKevätbonus2010] | Antti Holappa | | |
| 25.2. | Turku| [Ässäpari 2010] (arvontago)| Jouni Valkonen | [Tulokset|Ässäpari 2010] | |
| 6.-7.2. | Helsinki | [Takapotku Open|Takapotku2010] | Antti Törmänen | [Tulokset|Takapotku2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Javier-Aleksi Savolainen|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruuden sivuturnaus|HelsinginMestaruus2010]|Jouko Kelomäki|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin juniorimestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Pekka Lukkari|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
!2016 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma ||Voittaja ||Tulokset |
| 4.-5.6 | Lappajärvi | [Kaunis go-ilta|] | Petri Haustola |
| 21.-22.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö|YlakaupunginYo2016] | Shenji Zhou | [Tulokset|YlakaupunginYo2016Tulokset] |
|21.-22.5.|Tarto,Viro| [Tartu Spring 2016|https://estoniango.wordpress.com/tartu-spring-2016/] | Ivan Versinin|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160521D] |
|14.5.-15.5. | Turku | [Joukkue-SM|Joukkue-SM2016]| YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella, Olli Hella) | [JoukkueSM2016Tulokset] |
|6.5.-8.5. | Tukholma | [Svenska Mästerskapen (open)|http://stockholm.goforbundet.se/SM2016] | Fredrik Blomback | [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160506F&pin=13937946] |
|4.5.|Helsinki | [YliGon sauna-cup|YliGoSaunaCup2016] | Tasa-alku: Juri Kuronen, tasoitus: Simeoni Kangasmaa & Veeti Haapsamo | [Tulokset|YliGoSaunaCup2016Tulokset] |
|23.-24.4.|Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2016] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2016Tulokset] |
|25.-27.3.|Tukholma|[Pohjoismaiden Mestaruuskisat|http://stockholm.goforbundet.se/NM2016]|Jesse Savo|[Tulokset|http://www.suomigo.net/attach/Turnaukset/NM2016-results.pdf] |
|22.-24.3.|Palic, Serbia|[Nuorten EM|http://www.eygc2016.rs]|U12: Ioan Alexandru Arsinoaia, U16: Vjacheslav Kajmin, U20: Grigorij Fionin|[Tulokset|http://eygc2016.rs/results-eygc2016-u12/] |
|19.-20.3.|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2016]| Shenji Zhou |[Kani62016Tulokset] |
|9.-15.3.|Seoul/[YouTube|https://www.youtube.com/c/DeepmindAI]|[AlphaGo vs. Lee Sedol 9p|https://googleblog.blogspot.fi/2016/01/alphago-machine-learning-game-go.html]| AlphaGo| 4-1 |
|11.-13.3. |[Go Quest|http://wars.fm/go9#game/] |[YliGon pikapelihaaste 2016] |- |[Tulokset|http://laire.fi/haaste/] |
|22.-26.2.|Tokio|[Student Go Oza|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm#about] | Ozeki Minoru | [Tulokset|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm] |
|16.2|Helsinki|[HGKCup]| Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2016_1Tulokset] | |
| 15.2.2016 | Turku | [Ässäpari2016] | Tuomo komulainen | [Tulokset|Ässäpari2016Tulokset] |
|6.-7.2.|Helsinki|[Helsinki Open|HelsinkiOpen2016] | Juri Kuronen | [Tulokset|http://koti.kapsi.fi/jnikula/helsinkiopen2016/helopen2016.html] |
|9.-10.1.|Vantaa|[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2016]|Juri Kuronen|[HelsinginMestaruus2016Tulokset] |
At line 40 removed one line |
!2009 |
At line 42 removed 43 lines |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset||Kuvia |
|1.7.-31.12.| avoin | Turkusarja | Jesse Savo | [Tulokset|TurkusarjaTulokset] |
| 28.-31.12. | Lontoo, UK | [London Open Go Congress|http://www.britgo.org/tournaments/2009/logc] | Wang Zi | [Tulokset|http://www.britgo.org/results/2009/london.html] | |
| 16.12. | Helsinki | [YliGo Open 2009] | Toni Kyöttilä | [Tulokset|YliGoOpen2009Tulokset] | |
| 12.12.-13.12. | Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup] | Juri Kuronen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCupTulokset] | |
| 16.9.-9.12. | Helsinki | [Kaisla-liiga|KaislaLiiga2009] | Jouko Kelomäki | [Tulokset|KaislaLiiga2009Tulokset] | |
| 28.-29.11. | Oulu | [Oulunmestaruus 2009] | Janne Kössö | [Tulokset|OulunMestaruus09tulokset] | |
| 21.-22.11. | Turku | [Turun Mestari 2009] | Jesse Savo | [Tulokset|Turun Mestari 2009] |
| 14.-15.11. | Espoo | [SM-Finaali2009] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|SM-Finaali2009]| |
| 7.-8.11. | Tampere | [Kani6|Kani6 2009] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|Kani6 09 Tulokset] |
| 1.11. | Turku | [Turun Mestaruuskarsinta|Turun Mestari 2009]| Jaakko Virtanen | [Tulokset|TMKarsinta09tulokset]| |
| 23.10.-28.10. | Korea | [Korean Prime Minister's Cup|http://www.kpmc.or.kr] | Hong-suk Song | [Tulokset|http://senseis.xmp.net/?KoreaPrimeMinisterCupWorldBadukChampionship%2F2009EventResults] | |
| 24.10.-25.10. | Oulu | [Älypelifestivaalit|Älypelit2009]| Janne Kössö | [Älypelit2009Tulokset] | |
| 16.10.-18.10. | Helsinki | [SM-sarja|SM-sarja2009] | Antti Törmänen, toisesta finaalipaikasta karsivat Savolainen ja Laatikainen | [Tulokset|SM-sarja2009]| |
|17.10.| Tampere | [Tampereen mestaruus-cup 2009] |Timo Viitanen |[TuloksiaTampereenmestaruus-cup2009] | |
| 9.-11.10. | Pitesti, Romania | [Joukkue-EM|http://www.shusaku.ro/eurogoteam.html] | Romania | [Tulokset|http://www.shusaku.ro/euroresult.htm] | |
| 3.-4.10. | Hamburg, Germany | [Kido Cup|http://kidocup.com/] | Cristian Pop | Tulokset: [huippu|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=09dekidot.txt&mode=cml], [miehet|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=09dekidoh.txt&mode=cml], [naiset|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=09dekidod.txt&mode=cml], [nuoret|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=09dekidoj.txt&mode=cml], [lapset|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=09dekidok.txt&mode=cml]| [Kuvia|http://www.gaertner.de/~beggerow/bilder/Kidocup-2009/index.html] |
| 3.-4.10. | Helsinki | [Helsinki Casual|HelsinkiCasual2009] | Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|HelsinkiCasual2009Tulokset] | [Kuvia|http://picasaweb.google.fi/pempuh/Casual09#] |
| 19.-20.9. |Espoo | [SM-II-karsinta|SMIIKarsinta2009] | Mikko Siukola, jatkoon Matti Siivola ja Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|SMIIKarsinta2009Tulokset] | |
| 29.-30.8. | Tuusula | [Naisten SM 2009|NaistenSM2009] | Johanna Tuominen | [Tulokset|NSM2009] | |
| 22.-23.8. | Helsinki | [SM-I-karsinta|SM-I-karsinta2009] | Antti Holappa | [Tulokset|SMK-I-2009Tulokset] | |
| 25.7.-9.8. | Groningen, Alankomaat | [Euroopan Go-kongressi|http://www.egc2009.nl/]| Kim Eunkuk| [Wall list|http://www.egc2009.nl/?q=node/1472][EGC2009TuloksetSuomi5d-2k] |
|11.-12.7.| Helsinki | [Jaakko Munkki -turnaus|JaakkoMunkinMuistoturnaus2009]| |[Tulokset|JaakkoMunkki2009Tulokset] | |
|4.-5.7|Pietari | [PGEC|http://pandanet.igrago.ru/timetable_eng.shtml] | Ilja Shikshin | [tulokset|http://www.eurogofed.org/results/eurocup/EC_StPetersburg_20090704.txt] | |
|27.-28.6. |Herrala |[Lastenleiri|Lastenleiri2009] | | | |
|1.1.-30.6.| avoin | Turkusarja | Jesse Savo | [Tulokset|TurkusarjaTulokset] |
|27.-30.5. | Japani | [WAGC|http://www.nihonkiin.or.jp/amakisen/worldama/30/e/index.html]|Yuqing Hu|[tulospalvelu|http://www.nihonkiin.or.jp/amakisen/worldama/30/e/result.html], [tuloslista2|http://kamyszyn.go.art.pl/wagc2009]|[Retkiblogi|http://kevaalla.japanissa.fi/], [Ranka|http://ranka.intergofed.org/] |
|11.2.-2.6.|Helsinki|[YliGo Cup|YliGoCup2009]|Mikko Siukola|[Tulokset|YliGoCup2009Turnauskaavio]| |
|23.5.| Turku| Komiata Invitational| Joonas Tyystjärvi | [Tulokset|Komiata2009Tulokset]| |
|16.-17.5.| Jyväskylä | [YläkaupunginYö2009] | Antti Törmänen | [Tulokset|YläkaupunginYö2009Tulokset/yy-res.txt] | [Kuvia|http://picasaweb.google.fi/pempuh/YlakaupunginYo09?feat=directlink] |
|16.5.|Tallinna |[Tallinna2009] |Joonas Ylönen | [Tulokset|Tallinna2009Tulokset] | [Kuvia|http://gallery.version6.net/cougar/album/go/20090518_goturniir/] |
|24.-26.4. | Praha | [Pari-go| http://www.promogo.cz/epgc2009] |N. Kovaleva, D. Surin |[Tuloksia|http://www.promogo.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=74] | |
|18.-19.4. | Turku | [JoukkueSM2009] | YliGo | [Tulokset|JoukkueSM2009Tulokset] | [Kuvia|http://picasaweb.google.fi/pempuh/JSM09?feat=directlink] |
|11.-12.4. | Tampere | [Tähtisilmä Open 2009] | Markku Jantunen | [Tulokset|TähtisilmäOpen2009Tulokset] | |
|10.-12.4. | Tanska | [PM|http://www.kgok.dk/inv/nm09i.html] | Pål Sannes | [Tulokset|http://www.kgok.dk/res/NM2009.txt] | [Kuvia|http://www.teralaser.net/cm/thumbnails.php?album=11] |
|4.-5.4. | Oulu | [Oulun Kevät 2009] | Antti Törmänen | [Tulokset|OulunKevät2009Tulokset] | |
|24.3. |Helsinki| HGK:n 9*9 -turnaus| Vesa Laatikainen | | |
| 21.3. | Helsinki | [YliGon pikapeliyö|YliGoPikapeliYö2009] | Tuomas Hella | [Tulokset|YliGoPikapeliYö2009Tulokset] | |
|26.2.-1.3. | Amsterdam, NL | [Ing Memorial 2009|http://www.go-centre.nl/egcc/ING2009.htm]| Fan Hui|[Tuloksia|http://www.go-centre.nl/egcc/ING2009.htm]| [Blogi|http://suomigo.blogspot.com], [Kuvia|http://www.go-centre.nl/egcc/ING2009.htm] |
| 24.2.| Helsinki |Matinpäivän pikapeliturnaus |Vesa Laatikainen | | |
| 7.2.-8.2. | Helsinki | [Takapotku Open|Takapotku2009] ([In English|http://www.takapotku.org/]) | Du Qing | [Tulokset|Takapotku2009Tulokset] |[A. Sajama|http://anssisa.smugmug.com/gallery/7298087_W5ZPk#469313625_5ySSg], [takapotku.org|http://www.takapotku.org/pictures.html] |
|13.5.-20.1. | Internet | [Nordic Go League|http://ngol.awardspace.com/] | YliGo I | [Tulokset|http://ngol.awardspace.com/league.php]| |
| 10.-11.1. | Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|Korean Ambassadors Cup 2009] ([english|KAC 2009 English])| Ari-Pekka Perkkiö | [Tulokset|Korean Ambassadors Cup 2009 Tulokset]| |
At line 86 changed one line |
|
|
|