At line 6 changed one line |
[GOR|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html] tulosten [lähetysohjeet EGF:n sivuilla|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/format.html]. [Lista Euroopan Go ratingista puuttuvista turnauksista|PuuttuvatGorTurnaukset]. |
[Gor-turnausten seuranta|GorTurnaukset]. |
At line 8 changed one line |
|
[2015|Turnaukset2015] [2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
At line 18 removed one line |
|
At line 20 changed 57 lines |
!2010 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset||Kuvia |
| 15.-16.1. | Espoo | [SM-Finaali 2010|SMFinaali2010] | Antti Törmänen | [Tulokset ja pelikirjaukset|SMFinaali2010] | |
| 28.-31.12. | Lontoo | [London Open Go Congress|http://www.britgo.org/tournaments/2010/logc/] | Pääturnaus: Antti Törmänen \\ Pari-go: Guo Juan ja Ian Davis \\ Salama-go: Jukka Jylänki | [Tulokset, sekä kuvia ja ykköslaudan pelit|http://www.britgo.org/results/2010/london.html] | |
|18.-19.12. | Lille, Ranska| [Le Tournoi de Lille 2010|http://lillego.jeudego.org/news.php?id=500] | Dai Junfu (OGP:n Su Yang 3. sija)| [Tulokset|http://lillego.jeudego.org/tournoi2010.html] | |
|10.-12.12. | Vantaa | [SM-sarja|SM-sarja2010] | Antti Törmänen | [SM-sarja2010Tulokset] | |
|11.-12.12.| Oulu| [Oulun Mestaruus 2010]| Janne kössö | [Oulun Mestaruus 2010] | |
|5.12. | Otaniemi, Espoo | [PoGon Itsenäisyysbonus|PoGonItsenäisyysbonus] | ? | ? | |
|4.-5.12. | Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2010] | Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2010Tulokset] | |
|1.-10.12. | IGS Pandanet | [Student Oza-karsinnat|http://igooza.nikkei.co.jp/students/9th/index-we.htm] | ? | ? | |
|30.11.|Helsinki|[HGK|HelsinginGoKerho]-[YliGo] -[ottelu|Turnausesimerkkejä]|[HGK|HelsinginGoKerho] | 5-3 |
|27.-28.11.|Tampere|[Kani6|Kani6 2010]|Su Yang|[Tulokset|Kani6 2010 Tulokset]|[Törmäsen blogissa 3 kpl|http://gooften.net/2010/11/aftermath-of-rabbity-six-preparing-for-kac-part-one/] |
|9.11.|Helsinki|[HGK|HelsinginGoKerho]-[Dango] -[ottelu|Turnausesimerkkejä]|[HGK|HelsinginGoKerho] | 3½-2½ |
| 6.-7.11.| Tampere | Lokakuun Metsästys 2010 | Eemi Korkka, Ville, Lehtola, Aleksi Sillanpää| [Tuloksia|LokakuunMetsästys2010Tuloksia] | |
| 30.-31.10. | Oulu | [Älypelit 2010|Älypelit2010] | Antti Törmänen |[Tulokset|Älypelit2010Tulokset] | |
| 21.-27.10. | Changwon, Korea | [The 5th Korea Prime Minister Cup|http://www.kpmc.or.kr/] |Lee, Korea | [Euro-versio|http://kamyszyn.go.art.pl/kpmc2010] | |
| 16.-17.10. | Tokio, Japani | [Pari-gon MM-kisat|http://www.pairgo.or.jp/amateur/index_e.htm] | Korea | [Tulokset|http://www.pairgo.or.jp/amateur/21st/players/results_e.htm] |[Blogi|http://suomigo.blogspot.com/2010_10_01_archive.html] |
| 2.-3.10. | Helsinki | [SM II-karsinta|SMIIKarsinta2010] | Juri Kuronen | [Tulokset|SMIIKarsinta2010Tulokset]| |
| 26.9. | Turku | [Turun Mestari -karsinta|TurunMestari2010] | Aapo Niitamo| [Tulokset|TurunMestari2010Tulokset] |
| 18.-19.9. | Helsinki | [Helsinki Casual|HelsinkiCasual2010] | Javier-Aleksi Savolainen | [Tulokset|HelsinkiCasual2010Tulokset] | |
| 10.-12.9. | Darmstadt, Saksa | [Opiskelijoiden EM|http://esgc2010.digoc.de/] | Matthias Terwey | [Tulokset|http://esgc2010.digoc.de/] | |
| 11.-12.9.|Lappajärvi |[Meteoriitti Open |Meteoriitti Open 2010]| Eero Louramo | |
| 4.-5.9. | Tampere | [SM I-karsinta|SM I -karsinta 2010] | Lauri Paatero | [Tulokset|SM I 2010 Tulokset] | |
| 28.-29.8.|Lappajärvi |[Naisten SM|NaistenSM2010]| Suvi Rovio |[NaistenSM2010Tulokset]| |
| 28.8. | Helsinki | [Suomi-Kiina-Ystavyysottelu2010] | | | |
| 24.7.-7.8. | Tampere |[Euroopan Go-kongressi|http://egc2010.fi] ([suomeksi|Kongressi2010])| EGC | [Tuloksia|http://www.egc2010.fi/results.php] ([suomalaisia|EGC2010Suomituloksia])|[Kuvia|EGCkuvapankki] |
| 16.-18.7| Saint-Petersburg | [Pietari PGEC 2010|Pietari PGEC 2010]| Ilja Shikshin|[Tulokset|http://europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T100717B]| |
| 17.-18.7.|Espoo | [Parigon SM-kisat 2010|PariGoSM2010] | Sari & Vesa | [Tulokset|PariGoSM2010]| |
| 9.-11.7. | Oulu | [Oulun Kesä|OulunKesä2010] | Antti Törmänen| [Tulokset|OulunKesä2010Tulokset] | |
|15.4.- 9.7.| Tampere |[TampereenmestaruusCup2010]|Markku Jantunen|[Tulokset|TuloksetTampereenMestaruusCup2010]| |
|15.6.| Helsinki| 9*9 turnaus | Matti Siivola | | |
| 19.-20.6. | Turku | [Turun Monni|TurunMonni2010] | Miika Nikula | [Tulokset|Monni2010Tulokset] | |
| 18.6. | Espoo | [Sello kyudan -parigoturnaus|http://www.suomigo.net/wiki/PoGo#section-PoGo-SelloKyudanParigoturnaus18.6.] | Jouko Kelomäki ja Feng Huang | [Tulosraportti|http://www.suomigo.net/wiki/PoGo#section-PoGo-SelloKyudanParigoturnaus18.6.] | |
|15.6.| Helsinki| 13*13 turnaus | Lauri Paatero | | |
| 24.-31.5. | Hangzhou | [WAGC|http://www.nihonkiin.or.jp/amakisen/worldama/31/e/contestants.html] | Song Hongsuk | [Tulostaulu|http://canoalain.free.fr/WAGC2010/Resultats/WAGC2010.html] | [Ranka|http://ranka.intergofed.org/], [AGA E-journal|http://www.usgo.org/news/category/world-amateur-go-championships-wagc/] |
| 9.2.-5.6. | Helsinki | [YliGo Cup|YliGo Cup 2010] | Mikko Siukola | [Turnauskaavio|YliGo Cup 2010 Turnauskaavio] | |
| 29.5.| Helsinki | [YliGon pikapeliyö|YliGoPikapeliYö2010 ] | Miika Nikula | [Tulokset|YliGoPikapeliYö2010] | |
| 22.-24.5. | Hampuri | Hamburger Affensprung 2010 | Hwang In-seong | [Tulokset|http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=10deaffe.txt&mode=cml] | |
| 22.5.-23.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö 2010 | YläkaupunginYö2010] | Juuso Nyyssönen | [Tulokset|YläkaupunginYö2010Tulokset] | |
| 22.5. | Turku | Komiata Invitational |Joonas Tyystjärvi|[Tulokset|Komiata2010Tulokset] | |
|22.5.| Tallinna | [Tallinna2010|Tallinn2010]|Olli Lounela|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T100522A] |
| 23.-25.4.| Pietari | [Pari-Go EM|http://go-federation.spb.ru/?page_id=451] |Kovaleva-Surin | [Tulokset|http://go-federation.spb.ru/?page_id=534] | |
| 17.4.-18.4. | Espoo | [Joukkue-SM2010] |OGP|[Tulokset|JoukkueSM2010Tulokset] | |
| 10. 4. | Turku | [Conklaavi 2010|Conklaavi2010] |Tero Säntti|[Tulokset|Conklaavi2010Tulokset]| |
| 3.-5.4.| Pariisi |[Pandanet European Go Cup Pariisi 2010|http://paris2010.jeudego.org/] |Dai Junfu | [Tulokset|http://www.eurogotv.com/tournament/paris2010/results.htm] | |
| 2.-4.4.| Oslo | Nordic Championship | Martin Li | [Tulokset|http://goinorge.no/NC2010.TXT] | |
|27.-28.3.| Oulu |[OulunKevät2010]| Su Yang| [Tulokset|OulunKevät2010Tulokset] | |
| 27.-28.3.| Tampere | [TähtisilmäOpen2010]| Markku Jantunen, Oiva Moisio | [Tulokset|TähtisilmäOpen2010Tulokset] | |
| 13.-14.3.| Helsinki | [29. Jaakko Munkin muistoturnaus|Jaakko Munkin Muistoturnaus 2010] | Vesa Laatikainen| [Tulokset|JaakkoMunkki2010Tulokset] | |
| 27.-28.2. | Bonn, Saksa | [Bonner Go-Turnier|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/turnier.php] | Bernd Radmacher | [Tulokset|http://www.dgob.de/lv-nrw/bonn/tabelle.php?year=2010] | |
| 27.2. | Espoo, Otaniemi| [PogonKevätbonus2010] | Antti Holappa | | |
| 25.2. | Turku| [Ässäpari 2010] (arvontago)| Jouni Valkonen | [Tulokset|Ässäpari 2010] | |
| 6.-7.2. | Helsinki | [Takapotku Open|Takapotku2010] | Antti Törmänen | [Tulokset|Takapotku2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Javier-Aleksi Savolainen|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin mestaruuden sivuturnaus|HelsinginMestaruus2010]|Jouko Kelomäki|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
| 9.-10.1.| Helsinki |[Helsingin juniorimestaruus|HelsinginMestaruus2010]|Pekka Lukkari|[Tulokset|HelsinginMestaruus2010Tulokset] | |
|
!2016 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma ||Voittaja ||Tulokset |
|16.7.2016|Tampere|[Tampereen Kesä 2016|TampereenKesä2016]|Markku Jantunen, Yang Bingheng|[Tulokset|TampereenKesä2016Tulokset] |
|9.7.2016|Turku|[Komiata 2016]|Jesse Savo|[Tulokset|komiata 2016] |
|17.-19.6.|[GoRatingServer.appspot.com|http://goratingserver.appspot.com/]| [Beta turnaus] | Antti "JudgementalForestOpossum" Törmänen | [Tulokset|http://www.suomigo.net/wiki/BetaTurnaus%20tulokset] |
|3.-10.6.|Wuxi, Kiina | [Amatöörien MM-kisat |http://www.ranka.intergofed.org/?p=13731] | Baoxiang Bai, Kiina | [Tulokset|http://www.ranka.intergofed.org/?page_id=13885] |
| 4.-5.6 | Lappajärvi | [Kaunis go-ilta|] | Petri Haustola | |
| 21.-22.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö|YlakaupunginYo2016] | Shenji Zhou | [Tulokset|YlakaupunginYo2016Tulokset] |
|21.-22.5.|Tarto,Viro| [Tartu Spring 2016|https://estoniango.wordpress.com/tartu-spring-2016/] | Ivan Versinin|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160521D] |
|14.5.-15.5. | Turku | [Joukkue-SM|Joukkue-SM2016]| YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella, Olli Hella) | [JoukkueSM2016Tulokset] |
|6.5.-8.5. | Tukholma | [Svenska Mästerskapen (open)|http://stockholm.goforbundet.se/SM2016] | Fredrik Blomback | [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160506F&pin=13937946] |
|4.5.|Helsinki | [YliGon sauna-cup|YliGoSaunaCup2016] | Tasa-alku: Juri Kuronen, tasoitus: Simeoni Kangasmaa & Veeti Haapsamo | [Tulokset|YliGoSaunaCup2016Tulokset] |
|23.-24.4.|Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2016] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2016Tulokset] |
|25.-27.3.|Tukholma|[Pohjoismaiden Mestaruuskisat|http://stockholm.goforbundet.se/NM2016]|Jesse Savo|[Tulokset|http://www.suomigo.net/attach/Turnaukset/NM2016-results.pdf] |
|22.-24.3.|Palic, Serbia|[Nuorten EM|http://www.eygc2016.rs]|U12: Ioan Alexandru Arsinoaia, U16: Vjacheslav Kajmin, U20: Grigorij Fionin|[Tulokset|http://eygc2016.rs/results-eygc2016-u12/] |
|19.-20.3.|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2016]| Shenji Zhou |[Kani62016Tulokset] |
|9.-15.3.|Seoul/[YouTube|https://www.youtube.com/c/DeepmindAI]|[AlphaGo vs. Lee Sedol 9p|https://googleblog.blogspot.fi/2016/01/alphago-machine-learning-game-go.html]| AlphaGo| 4-1 |
|11.-13.3. |[Go Quest|http://wars.fm/go9#game/] |[YliGon pikapelihaaste 2016] |- |[Tulokset|http://laire.fi/haaste/] |
|22.-26.2.|Tokio|[Student Go Oza|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm#about] | Ozeki Minoru | [Tulokset|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm] |
|16.2|Helsinki|[HGKCup]| Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2016_1Tulokset] | |
| 15.2.2016 | Turku | [Ässäpari2016] | Tuomo komulainen | [Tulokset|Ässäpari2016Tulokset] |
|6.-7.2.|Helsinki|[Helsinki Open|HelsinkiOpen2016] | Juri Kuronen | [Tulokset|http://koti.kapsi.fi/jnikula/helsinkiopen2016/helopen2016.html] |
|9.-10.1.|Vantaa|[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2016]|Juri Kuronen|[HelsinginMestaruus2016Tulokset] |
|
|
|
|
|