At line 4 changed one line |
http://www.europeangodatabase.eu/Find_Tournament.php]. |
http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Find_Tournament.php]. |
At line 6 changed one line |
[GOR|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html] tulosten [lähetysohjeet EGF:n sivuilla|http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/format.html]. [Lista Euroopan Go ratingista puuttuvista turnauksista|PuuttuvatGorTurnaukset]. |
[Gor-turnausten seuranta|GorTurnaukset]. |
At line 8 changed one line |
[2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] [2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] |
[2015|Turnaukset2015] [2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
[2009|Turnaukset2009] [2008|Turnaukset2008] [2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] [2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] |
At line 17 removed one line |
|
At line 19 changed one line |
!2008 |
!2016 |
||Pvm. ||Paikka ||Tapahtuma ||Voittaja ||Tulokset |
|3.10.-9.12. | Tampere | [Tampereen mestaruus -Cup|TampereenmestaruusCup2016] | Timo Puha | [Tuloksia|TampereenmestaruusCup2016Tulokset] |
|2.-4.12. | Helsinki| [SM-sarja 2016] | play-off/final | [Tulokset|SM-Sarja 2016 Tulokset] |
| 26.-27.11. | Turku | [Turun Mestari 2016] | Jesse Savo | [Tulokset | Turun Mestari 2016] |
| 19.-23.11| [Commentary by Tormanen | http://www.usgo.org/news/2016/11/deep-zen-go-to-take-on-legendary-cho-chikun-9p-in-3-game-match/] | Cho Chikun 9p vs. [ Deep Zen Go | http://senseis.xmp.net/?ZenGoProgram] | Cho Chikun| 2-1 |
|5.-6.11. | Helsinki | [Helsinki Casual|HelsinkiCasual2016] | Henry Hemming, Pekka Lajunen ja Anttoni Maula | [Tulokset|HelsinkiCasual2016Tulokset] |
| 15.10. | Turku | TM-karsinta |Tuukka Muroke, jatkoon myös Aapo Niitamo ja Pekka Rantala | [Tulokset|TM-karsinta 2016] |
|8.-9.10. | Helsinki | [SM2-karsinta|SM-II-karsinta2016] | Vesa Laatikainen, jatkoon myös Jesse Savo ja Mikko Siukola | [Tulokset|SMIIKarsinta2016Tulokset] |
|1.-2.10.| Pietari | [Cup Korea Consul General|https://gofederation.ru/tournaments/340799302] | | |
|10.-11.9.| Turku | [SM-1 karsinta 2016] | Antti Holappa | [Tulokset|SM-I-2016karsintaTulokset] |
| 5.-7.9. |Buan, Etelä-Korea | [The 11th Korea Prime Minister Cup|http://kpmc.kbaduk.or.kr/eng/player/player_list.asp] | Rundong Yang, CHN | [Tulokset|http://kpmc.kbaduk.or.kr/eng/result/gameTable.asp] |
|27.-28.8.|Helsinki|[Naisten SM|NaistenSM2016]| Johanna Tuominen | [Tulokset|NaistenSM2016/NSM2016c_StandingsR3.html] |
|27.-28.8.|Helsinki|[Jaakko Munkki turnaus|JaakkoMunkki2016]| Tuomas Hella| [Tulokset|JaakkoMunkki2016Tulokset] |
|21.8.|Tallinna|[Tallinn 2016|Tallinn2016]|Alo Joekalda |[EGD|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160821A] |
|22.7.-7.8. |Pietari | [EGC|http://egc2016.ru]| Ilja Shikshin ym.| [Events and results|http://egc2016.ru/en/congress/events] |
|30.7.|Lahti|[Kylmä Kivi 2016|KylmäKivi2016]|Markku Jantunen|[Tulokset|KylmäKivi2016Tulokset] |
|16.7.2016|Tampere|[Tampereen Kesä 2016|TampereenKesä2016]|Markku Jantunen, Yang Bingheng|[Tulokset|TampereenKesä2016Tulokset] |
|9.7.2016|Turku|[Komiata 2016]|Jesse Savo|[Tulokset|komiata 2016] |
|17.-19.6.|[GoRatingServer.appspot.com|http://goratingserver.appspot.com/]| [Beta turnaus] | Antti "JudgementalForestOpossum" Törmänen | [Tulokset|http://www.suomigo.net/wiki/BetaTurnaus%20tulokset] |
|14.3.-12.6.|Helsinki| [YliGo Cup 2016] | Juuso Nyyssönen | [Tulokset|YliGo Cup 2016 Turnauskaavio] |
|3.-10.6.|Wuxi, Kiina | [Amatöörien MM-kisat |http://www.ranka.intergofed.org/?p=13731] | Baoxiang Bai, Kiina | [Tulokset|http://www.ranka.intergofed.org/?page_id=13885] |
| 4.-5.6 | Lappajärvi | [Kaunis go-ilta|] | Petri Haustola | |
| 21.-22.5 | Jyväskylä | [Yläkaupungin Yö|YlakaupunginYo2016] | Shenji Zhou | [Tulokset|YlakaupunginYo2016Tulokset] |
|21.-22.5.|Tarto,Viro| [Tartu Spring 2016|https://estoniango.wordpress.com/tartu-spring-2016/] | Ivan Versinin|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160521D] |
|14.5.-15.5. | Turku | [Joukkue-SM|Joukkue-SM2016]| YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella, Olli Hella) | [JoukkueSM2016Tulokset] |
|29.9.2015-10.5.2016|IGS server|[Joukkue-EM|Joukkue-EM 2015-2016]| EM | |
|6.5.-8.5. | Tukholma | [Svenska Mästerskapen (open)|http://stockholm.goforbundet.se/SM2016] | Fredrik Blomback | [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T160506F&pin=13937946] |
|4.5.|Helsinki | [YliGon sauna-cup|YliGoSaunaCup2016] | Tasa-alku: Juri Kuronen, tasoitus: Simeoni Kangasmaa & Veeti Haapsamo | [Tulokset|YliGoSaunaCup2016Tulokset] |
|23.-24.4.|Helsinki | [Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2016] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2016Tulokset] |
|25.-27.3.|Tukholma|[Pohjoismaiden Mestaruuskisat|http://stockholm.goforbundet.se/NM2016]|Jesse Savo|[Tulokset|http://www.suomigo.net/attach/Turnaukset/NM2016-results.pdf] |
|22.-24.3.|Palic, Serbia|[Nuorten EM|http://www.eygc2016.rs]|U12: Ioan Alexandru Arsinoaia, U16: Vjacheslav Kajmin, U20: Grigorij Fionin|[Tulokset|http://eygc2016.rs/results-eygc2016-u12/] |
|19.-20.3.|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2016]| Shenji Zhou |[Kani62016Tulokset] |
|9.-15.3.|Seoul/[YouTube|https://www.youtube.com/c/DeepmindAI]|[AlphaGo vs. Lee Sedol 9p|https://googleblog.blogspot.fi/2016/01/alphago-machine-learning-game-go.html]| AlphaGo| 4-1 |
|11.-13.3. |[Go Quest|http://wars.fm/go9#game/] |[YliGon pikapelihaaste 2016] |- |[Tulokset|http://laire.fi/haaste/] |
|22.-26.2.|Tokio|[Student Go Oza|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm#about] | Ozeki Minoru | [Tulokset|http://igooza.nikkei.co.jp/students/14th/index-we.htm] |
|16.2|Helsinki|[HGKCup]| Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2016_1Tulokset] | |
| 15.2.2016 | Turku | [Ässäpari2016] | Tuomo komulainen | [Tulokset|Ässäpari2016Tulokset] |
|6.-7.2.|Helsinki|[Helsinki Open|HelsinkiOpen2016] | Juri Kuronen | [Tulokset|http://koti.kapsi.fi/jnikula/helsinkiopen2016/helopen2016.html] |
|9.-10.1.|Vantaa|[Helsingin mestaruus|HelsinginMestaruus2016]|Juri Kuronen|[HelsinginMestaruus2016Tulokset] |
At line 22 removed 26 lines |
||Pvm. ||Paikka||Tapahtuma||Voittaja||Tulokset||Kuvia |
|28.-29.6.|Herrala|[Lastenleiri|Lastenleiri2008]| | [Tuloksia|Lastenleiri2008]| |
|28.-29.6.| Tampere | [TampereenKesä2008] | Kari Visala | [Tulokset|TampereenKesä2008Tulokset] | |
|28.6. | Vihti | [YliGon mökkileiri|YliGoMokkiKesa2008]| Mikko Siukola | [Tulokset|YliGoMokkiKesa2008Tulokset] | |
|8.6.|Oxford|Brittiläinen parigo-mestaruus|McFadyen,Healey| [Tulokset|http://www.britgo.org/results/2008/rengo.html] | |
|6.-8.6. |Oulu | [OulunKesä2008]| Janne Kössö, Antti Törmänen | [OulunKesä2008Tulokset] |[Samu|http://picasaweb.google.com/Saammal.Morottaja/OulunKesTurnaus2008] |
|28.-31.5. | Tokio, Japani | Amatöörien MM | Sung Bong Ha, Korea | [Tulospalvelu|http://www.nihonkiin.or.jp/amakisen/worldama/29/29th-reslut-en_ama.html][Blogi|http://suomigo.blogspot.com] |
|10.3.-4.6.|Helsinki| [YliGo Cup|YliGoCup2008] | Mikko Siukola | [Tulokset|YliGoCup2008Turnauskaavio] | |
|24.-25.5.|Jyväskylä| [Yläkaupungin Yö 2008|YlakaupunginYo2008]| Markku Jantunen | [Tulokset|YlakaupunginYo2008Tulokset] |
|26.4.|Tarto, Viro| [Tarto2008]| Braid Torn | [Tulokset|Tarto2008Tulokset] |
|26.4.|Turku|Komiata Invitational|Kim Grönholm|[Tulokset|Komiata2008Tulokset]| |
|19.-20.4.|Jyväskylä|[Joukkue-SM|JoukkueSM2008]|PoGo|[Tulokset|JoukkueSM2008Tulokset]| |
|12.-13.4.| Tampere |[Kevät koittaa nilkille]|Markku Jantunen|[Tulokset|KevätKoittaaNilkilleTulokset] |
|11.-13.4. |Krakova, Puola | [Parigo-EM|http://epgc2008.go.art.pl/] |Natalja Kovaleva & Dmitrij Surin|[Tulokset|http://epgc2008.go.art.pl/turniej.html] | |
|5.4. | Helsinki | [YliGon pikapeliturnaus|YliGoBlixt2008] | Olli Pulkkinen | [Tulokset|YliGoBlixt2008Tulokset] | |
|29.-30.3. |Oulu|[Oulun Kevät|OulunKevät2008]| Janne Kössö |[Tulokset|OulunKevät2008Tulokset] | |
|22.3.-24.3.|Pariisi|Pandanet European Cup-finaali| Fan Hui| [Tulokset|http://paris2008.jeudego.org/index.php?page=resultat] |
|21.3.-23.3.|Tukholma|[Pohjoismaiden Mestaruus|http://nm2008.goforbundet.se/]| Fredrik Blomback| [Tulokset|http://nm2008.goforbundet.se/results.php] | [Blog|http://suomigo.blogspot.com/2008_03_01_archive.html] [Krister|http://vgo.se/photos/NM2008/index.html] [Lars-Åke|http://larske.selfip.com/go/nm2008/] |
|13.3.-16.3.|Pietari|[Ing Cup|http://go-federation.spb.ru/ing-2008/]| Fan Hui| [Tulokset|http://go-federation.spb.ru/ing-2008/results.php] |
|6.-9.3.|Mikulov, Tsekki| [Nuorten EM|http://eygc2008.com/]| Artem Kachanovski - Javier-Aleksi 3:s! | [Tulokset alle 18v.|http://www.eygc2008.com/d/u18r.txt] | [Kuvia|http://eygc2008.com/index.php?option=com_content&task=section&id=5&Itemid=43] |
|1.-2.3.|Helsinki|[Jaakko Munkin muistoturnaus 2008|JaakkoMunkinMuistoturnaus2008]|Vesa Laatikainen |[Tulokset|JaakkoMunkki2008Tulokset] |[Annika|JaakkoMunkki2008Kuvia] |
|9.2.-10.2.|Helsinki|[Takapotku Open|Takapotku2008] | Yang Su |[Tulokset|Takapotku2008Tulokset]|[Kuvia|http://my.inbox.com/photos/kedonsiemen/index.aspx] |
|8.2.|Helsinki|[Takapotkun perjantaipotku|Perjantaipotku2008] | Mika Urtela | [Tulokset|Perjantaipotku2008Tulokset] | |
|31.1.-3.2. |Amsterdam|[Oza|EuropeanGoOza2008] | Dinerchtein, Pop, Shikshin | [Tuloksia|http://www.go-centre.nl/] | |
|25.-27.1.|Oulu|[Kaamosleiri2008]| - | - | |
|12.-13.1.|Helsinki|[Korean Ambassador's Cup 2008|Korean Ambassador Cup 2008]/[English|KAC2008English] | Vesa Laatikainen | [Tulokset|Korean Ambassador Cup 2008 Tulokset]| [Kuvia|http://www.kolumbus.fi/vesa.laatikainen/photos/kac2008/] |
At line 49 removed 3 lines |
|
|
|