At line 8 changed 3 lines |
[2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] [2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] \\ |
[2009|Turnaukset2009] [2008|Turnaukset2008] [2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] [2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] |
[2003|Turnaukset2003] [2002|Turnaukset2002] [2001|Turnaukset2001] [2000|Turnaukset2000] \\ |
[2016|Turnaukset2016] [2015|Turnaukset2015] [2014|Turnaukset2014] [2013|Turnaukset2013] [2012|Turnaukset2012] \\ |
[2011|Turnaukset2011] [2010|Turnaukset2010] [2009|Turnaukset2009] [2008|Turnaukset2008] [2007|Turnaukset2007] [2006|Turnaukset2006] \\ |
[2005|Turnaukset2005] [2004|Turnaukset2004] [2003|Turnaukset2003] [2002|Turnaukset2002] [2001|Turnaukset2001] [2000|Turnaukset2000] \\ |
At line 19 changed one line |
!2015 |
!2017 |
|
At line 21 changed 48 lines |
|19.-20.12.|Pääkaupunkiseutu|[SM-Finaali|SM-Finaali 2015] |Juuso Nyyssönen| [Tulokset|SM-Finaali 2015] |
|28.-29.11.|Oulu|[Oulun Mestaruus|OulunMestaruus2015]|Janne Kössö|[Tulokset|OulunMestaruus2015Tulokset] |
|5.10.-22.11.|Tampere|[Tampereen mestaruus|TampereenmestaruusCup2015]|Harri Salakoski|[Tulokset|TampereenmestaruusCup2015Tulokset] |
|7.11.-8.11.|Göteborg, Ruotsi|[Göteborg Open|http://gbgopen.goforbundet.se/?q=node/4]|Charlie Åkerblom|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T151107J] |
|6.11.-8.11.|Pääkaupunkiseutu|[SM-sarja|SMSarja2015]|Juri Kuronen, finaaliin myös Juuso Nyyssönen|[Tulokset|SM-Sarja 2015 Tulokset] |
|7.-8.11.| Turku | [Turun Mestari 2015] | Jouni Valkonen | [Tulokset|Turun Mestari 2015] |
|24.-25.10.|Helsinki|[Helsinki Casual|HelsinkiCasual2015]|Jesse Savo|[Tulokset|HelsinkiCasual2015Tulokset] |
|8.-13.10.|Xian, Kiina|[Silk Road Tournament]| Li Xu, Surma ja Lisy sijoilla 2-3, tiimiturnauksen voitto Keski-Euroopan tiimille|[Tulokset|http://eurogofed.org/index.html?id=18] |
|3.-4.10.|Helsinki|[SM-II-karsinta|SM-II-karsinta2015]| 1. Vesa Laatikainen, 2. Tuomas Hella, 3. Matti Siivola|[Tulokset|SMIIKarsinta2015Tulokset] |
|19.-20.9.|Oulu|[Oulun Syksy 2015]|Janne Kössö|[Tulokset|OulunSyksy2015Tulokset] |
|19.-20.9.|Cluj-Napoca, Romania|[Opiskelijoiden EM|http://www.sakata.ro/]|Markó Péter|[Tulokset|http://www.sakata.ro/] |
|16.9.-18.11.|Helsinki|[Kaisla-liiga|KaislaLiiga2015]|Eerik Norvio|[Tulokset|KaislaLiiga2015Tulokset] |
|15.9.|Helsinki|[HGKCup]|Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2015_5Tulokset] |
|5.-6.9.|Turku|[SM-I-karsinta|SM-I-karsinta2015] | Simo Vanhala|[Tulokset|SM1karsintaTulokset2015] |
|29.8.|Tallinna|[Tallinn 2015|Tallinn2015]|Torn Braid |[Result|Tallinn2015Result] |
|22.-23.8.|Tukholma|[Stockholm Open 2015|http://stockholm.goforbundet.se/node/23] | Fredrick Blomback|[Tulokset|http://forum.goforbundet.se/viewtopic.php?f=7&t=1675] |
|22.-23.8.|Helsinki|[Naisten SM-kisat|NaistenSM2015]| Lumi Pakkanen | [Tulokset|NSM2015tulokset] |
|22.-23.8.|Helsinki|[Jaakko Munkki -turnaus|JaakkoMunkki2015]| Yang Bean |[Tulokset|JaakkoMunkki2015Tulokset] |
|25.7.-8.8.| Liberec, Tšekki|[Euroopan go-kongressi|http://egc2015.cz/]|Fan Hui |[Tulokset|http://egc2015.cz/results] |
|25.7.| Lahti |[Kylmä Kivi|KylmäKivi2015]|Olli Pulkkinen|[Tulokset|KylmäKivi2015Tulokset] |
|23.7.| Espoo, Luukki| [NGA Kesäleiriturnaus 2015|NGAKesäleiri2015Turnaus]|Juuso Nyyssönen|[Tulokset|NGAKesäleiri2015TurnausTulokset] |
|4.7.| Tampere | [Pari Go:n SM-kisat| PariGoSM2015]| Sari Kohonen & Vesa Laatikainen | [Tulokset|PariGoSM2015Tulokset] |
|30.-31.5.|Helsinki|[Joukkue-SM|JoukkueSM2015]|YliGo (Juuso Nyyssönen, Mikko Siukola, Tuomas Hella ja Olli Hella)|[Tulokset|JoukkueSM2015Tulokset] |
|19.9.2014-19.5.2015|IGS| [Joukkue-EM 2014-2015 A-liiga|Joukkue-EM 2014-2015]| Tšekki, Ranska, Romania ja Ukraina (jatkavat finaalipeleihin), Suomi hienosti seitsemäs! |[Tulospalvelu|http://pandanet-igs.com/communities/euroteamchamps/draw/38] |
|15.-18.5.|Moskova, Venäjä|[Pari-gon EM|http://epgc2015.ru/en/]|Ilya Shikshin ja Svetlana Shikshina| [Tulokset|http://epgc2015.ru/en/rezultaty/] |
|13.5.|Helsinki|[YliGon joukkuebonus|YliGon Joukkuebonus 2015]| Viikin hevosvoimat (Juri Kuronen, Johannes Laire ja Anttoni Maula)|[Tulokset|YliGonJoukkuebonus2015Tulokset] |
|12.5.|Helsinki|[HGKCup]|Pekka Lajunen |[Tulokset|HGKCup2015_4Tulokset] |
|1.5.-3.5.|Lappajärvi|[Kraatteri|Kraatteri2015]| Henry Hemming|[Tulokset|Kraatteri2015] |
|25.-26.4.|Oslo|[Oslo Open|http://foreninger.uio.no/go/turnering_en.php]|Pål Sannes|[Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T150425G&pin=16013129] |
|25.4.|Turku| [Komiata 2015]| Jaakko Virtanen | [Tulokset|Komiata 2015] |
|18.-19.4.|Helsinki|[Korean Ambassador's Cup|KoreanAmbassadorsCup2015]|Juuso Nyyssönen |[Tulokset|KoreanAmbassadorsCup2015Tulokset] |
|11.-12.4.|Oulu|[OulunKevät2015]|Janne Kössö |[Tulokset|OulunKevät2015Tulokset] |
|7.4.|Helsinki|[HGKCup]|Aleksi Savolainen |[Tulokset|HGKCup2015_3Tulokset] |
|3.-5.4.|Turku|[Pohjoismaiden Mestaruus|PohjoismaidenMestaruus2015]|Tuomas Hella|[Tulokset|TuloksetPM2015] |
|27.-29.3. |Shrewsbury| [British Go Congress|http://www.britgo.org/node/5131] |Junnan Jiang| [Tulokset|http://www.britgo.org/results/2015/british] |
|27.-29.3. |KGS go server| [YliGon pikapelihaaste|Pikapelihaaste_2015] |Jesse "[Keinonen|https://www.gokgs.com/gameArchives.jsp?user=keinonen]" Savo| [Tulokset|Pikapelihaaste_2015] |
|20.3. |Otaniemi | [PoGon Kevätbonus|PogoBonus2015] |Vesa Laatikainen| [Tulokset|PogoKevätBonus2015Tulokset] |
|16.3.-11.5.|Helsinki| [YliGo Cup|YliGo Cup 2015]| Juuso Nyyssönen |[Tulospalvelu|YliGo Cup 2015 Turnauskaavio] |
|14.-15.3|Tampere|[Kani kutonen|Kani6_2015]|Jesse Savo|[Tulokset|Kani62015Tulokset] |
|12.-15.3|Zandvoort, Alankomaat|[Nuorten EM|http://www.eygc2015.eu/]|Denis Dobranis (U12), Vjacheslav Kajmin (U16), Pavol Lisy (U20)| [Tulokset|http://www.eygc2015.eu/results] |
|3.3.|Helsinki|[HGKCup]|Lauri Paatero |[Tulokset|HGKCup2015_2Tulokset] |
|12.2.|Turku|[Ässäpari2015]|Niko Ekilä|[Ässäpari2015Tulokset] |
|7.-8.2.|Dublin, Irlanti|[Irish Go Congress/Confucius Cup|http://www.irish-go.org/2015-irish-go-chinese-chess-congress/] |Young-Sam Kim | [Tulokset|http://www.irish-go.org/2015-irish-confucius-cup-report/] |
|31.1.|Syöte, Pudasjärvi|Oulun Mestaruus 2014 Finaali|Janne Kössö|[Tulokset|OulunMestaruus2014Tulokset] |
|27.1.|Helsinki|[HGKCup]|Matti Siivola |[Tulokset|HGKCup2015_1Tulokset] |
|17.1.-18.1.|Tukholma, Ruotsi|[Jusandan|http://stockholm.goforbundet.se/node/16]| Yaqi Fu| [Tulokset|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T150117C] |
|-13.1|Tampere| [Tampereen mestaruus cup | TampereenmestaruusCup2014]| Teemu Rovio | [Tulospalvelu|TampereenmestaruusCup2014Tulokset] |
|10.-11.1.| Vantaa| [Helsingin mestaruus|Helsingin mestaruus2015] |Juri Kuronen | [Tulokset|HelsinginMestaruus2015Tulokset] |
| 7.10.-8.10 | Pietari | [III Hangul Cup|https://gofederation.ru/tournaments/8299465728] | Александр Динерштейн | [tulokset|https://gofederation.ru/tournaments/8299465728] |
|23.-24.9.2017| Turku | [SMIKarsinta2017] | Juho Pennanen | [Tulokset | SM-I-2017karsintaTulokset] |
|16.9. | Helsinki | [YliGo Cupin haaste-cup|YliGoCup2017] | Javier Savolainen | [Tulokset|YliGoCup2017Tulokset] |
|11.-13.9.|Buan, Etelä-Korea|The 12th Korea Prime Minister Cup|Zhao Yikang, Kiina|[Results|http://kpmc.kbaduk.or.kr/eng/result/gametable.asp] |
|21.8. | Turku | [Ässäpari 2017] | Antti Soukka | [Tulokset|Ässäpari2017Tulokset] |
|19.8.-20.8. |Stockholm, Sverige|[Stockholm Open|http://stockholm.goforbundet.se/sv/so2017]|Anton Christenson|[EGD|http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T170819D] |
|22.7.-6.8. |Oberhof, Saksa|[Euroopan Go-kongressi|http://www.egc2017.eu/]|Ilja Shikshin |[EM-tulokset|http://www.egc2017.eu/events/main-tournaments/european-championship/] |
|8.7. | Lahti | [KylmäKivi2017] | Markku Jantunen | [Tulokset|KylmäKivi2017Tulokset] |
|23.-26.6. | Nummi-Pusula |[Lapsiperhejuhannusleiri|Juhannus2017]| | |
|10.6.| Turku | [Komiata|Komiata2017] | Tuomo Komulainen | [Tulokset|Komiata2017] |
|25.-28.5.|Amstelveen, Alankomaat|[The 46th Amsterdam International Go Tournament|http://www.aigt.nl/]|Tanguy Le Calve | [Tulokset|http://europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T170525A] |
|23.-27.5.|Wuzhen/[The Future of Go Summit|http://events.google.com/alphago2017/]|Ke Jie 9p vs. AlphaGo| AlphaGo | 0-3 |
|20.-21.5.|Jyväskylä|[Yläkaupungin Yö 2017]| Simo Vanhala |[Tulokset|https://math.aalto.fi/~havarpan/yo17_res.pdf]| |
|6.-7.5.|Oulu| [Joukkue-SM|Joukkue-SM2017] |Helsingin Yliopistollinen Go-seura |[Tulokset|Joukkue-SM2017tulokset] |
|29.4.-1.5.|Helsinki|[Seniorimestaruus(avoin)|North Europe Senior Open Go Championship]|Guo Juan, Matthew Mcfadyen (60), Jil Segerman (70)|[NESOGC2017Results] |
|29.-30.4.|Helsinki| [Jaakko Munkki -turnaus|JaakkoMunkki2017] | Henry Hemming |[Tulokset|JaakkoMunkki2017Tulokset] |
|14.-16.4.|Kööpenhamina|[Pohjoismaiden mestaruus 2017|http://www.kgok.dk/inv/nm17i.html]|Jannik tai Uffe Rasmussen, Tanska|[Tulokset|http://www.kgok.dk/res/nm17r.html] |
|25.-26.3.|Oulu|[Oulun Kevät 2017|Oulunkevät2017]| Su Yang | [Tulokset|OulunKevät2017Tulokset] |
|11.-12.3.|Helsinki|[Helsinki Open 2017|HelsinkiOpen2017]| Vesa Laatikainen | [Tulokset|HelsinkiOpen2017Tulokset] |
|4.3. | Turku |Turpajaiset| Joel Kouvonen |[Tulokset|Turpajaiset] |
|4.-5.2. | Tampere |[Kani kutonen|Kani6_2017]| Eerik Norvio |[Tulokset|Kani62017Tulokset] |
|14.-15.1| Vantaa|[Helsingin Mestaruus|HelsinginMestaruus2017]|Juri Kuronen| [Tulokset|HelsinginMestaruus2017Tulokset] |
At line 72 removed 2 lines |
|
|